0

Solunum sıkıntısı çeken kedimle ilgili yardım lazım çok acil

5 yaşındaki dişi kedim yaklaşık 1 senedir solunum sıkıntısı çekiyor. Özel klinikler mi dersiniz veteriner fakültesi mi dersiniz her yere götürdük onu. Türlü türlü tedavi uygulandı ancak hiçbirinden olumlu sonuç alamadık. Çekilen röntgenlerde ciğerlerinin kötü durumda olduğu gözüküyor. Sadece kortizon tedavisine cevap verdi ama artık doz arttırmak durumunda kaldık. Hayvancağız sürekli tıkanıyor. O an için nefesi açılsın diye ventolin inhaler kullanıyoruz. En son başka bir hasta sahibinin tavsiyesiyle nebulizatör cihaz aldık ve ventolin'i öyle vermeyi denedik daha kalıcı sonuç almak için ancak bu yöntem hiçbir işe yaramadı. Fakültedeki veteriner hayvancağızın bugüne kadarki tedavilere cevap vermediğine göre son durak nekropsi(otopsi) dedi. Eğer bu konuyla ilgili bilgisi olan ya da daha önceden böyle bir vaka ile karşılarmış olan birileri varsa lütfen yardım edin. Bu hayvancağız göz göre göre ölecek mi?

2017-01-10 23:35:18 tarihinde Husky37 tarafından soruldu

12 Pati Puan

 
Cevaplar
0

Anasayfa › Makaleler › Kediler › Kedilerde solunum yolları hastalıklarıKedilerde solunum yolları hastalıklarıSolunum sistemi, nefes alma sürecine dahil organları kapsar. Bunlar da, hem sizin görebildikleriniz, yani ağzı ve burnu, ile kedinin bedeni içindeki organlardır. Solunum sorunu olabileceğini düşündürecek belirtiler şunlardır: 

• Burun akıntısı 
• Aksırma 
• Öksürme 
• Sesli ya da zorlu nefes alma 
• Ses değişimi ya da kaybı 
• Göğsün içinde anormal seslerBronşitKedinin sürekli olarak kuru, sert bir öksürüğü vardır, bazen bu öksürük krizlerinden sonra kedi kusabilir ya da köpüklü görünümlü bir salya akar. Beden ısısı normalin üzerinde olmayabilir, ama genelde görünümü zayıftır. İyi bir bakım ve doğru ilaçlarla yeniden sağlığına kavuşabilir.

2017-03-11 14:13:45 tarihinde Kedisever555 tarafından cevaplandı

84 Pati Puan