0

Cooker eğitimi

2 yaşında olduğunu düşündüğüm bir cooker sahiplendim sokakta buldum araştırdığımda  çok sahip değiştirdiğini öğrendim benimle kalıyor şuan evdeyken sürekli sevgi istiyor ilgi istiyor fakat dolaştırmaya çıktığımızda kendini kaybediyor beni yok sayıyor umursamıyor dinlemiyor bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim ?

2017-01-09 23:13:24 tarihinde Selenhanimm tarafından soruldu

12 Pati Puan

 
2 ile 15 yıl arasında ömürleri olduğu belirtilmiştir. Bu köpek Amerika kökenli bir ırktır.Cocker ismini alma nedeni ise çok eskilerden kuş avında kullanılmaktaymış daha sonra ise özellikle bu zamanlarda arkadaş ve şov konusunda bu köpekler kullanılmaktadır. - Kedisever555 2017-03-11 14:08:02
Cevaplar
1

va karşı oldukça iyidir ve çok dayanıklı bir ırktır.Neşesinden hiçbir zaman taviz vermez ve çok tatlıdır aynı zamanda birazda hassas yapıdadır.Çocuklarla arası son derece iyidir.Diğer insanlarla arası genelde iyi olmasına rağmen iyi bir eğitim alması gerekir aksi halde söz dinlememe huyu vardır ve kendi bildiğini yapmak ister.Kuyruğunu sallamak onun dahada sevecen olduğunu göstermektedir.Akıllı bir köpektir.Diğer köpeklerle beraber yaşayacaksa yada eğitilecekse dikkatli olunmalı çünkü diğer köpeklerin havlaması onu rahatsız edecek bir unsurdur.Eğitimde ciddi olunması ve değişik davranışlar yapmaması gerekir.Böyle bir durumda sinirli bir hal alması kaçınılmaz olur.Amerikan Cocker Apartmanda beslenir mi? Evet apartmana çok uygun bir köpektir genelde evde beslenir ama bahçedede beslenmesi tercih edilmesi gereken bir durumdur.Günlük egzersiz onun için çok önemlidir.Aksatılmaması gerekmektedir.

2017-03-11 14:07:31 tarihinde Kedisever555 tarafından cevaplandı

84 Pati Puan