Kedilerin Tuvalet Eğitimi
0

Öncelikle kediniz eve gelmeden önce, onun için bir kum kabı sağlayın, veterinerlerde bu tür ürünleri bulabilirsiniz, hatta üstü kapalı yeni kum kaplarıyla kumun etrafa saçılmasını da engelleyebilirsiniz. Sonraki dönemlerde kedilerin alışkanlık kazandığı ortamlara uyum sağlamaları zor olabiliyor.

Hijyenik bir kedi kumu ve kabını sağladıktan sonra kedinize eve ilk geldiği gün mutlaka kumun yerini gösteriniz, kediler doğultan sahip oldukları bu terbiye ile daima tuvalet ihtiyaçlarını orada gidereceklerdir. Sizin üstünüze düşen en önemli görev ise, kedinizin kumunu sürekli temiz tutmak, kediler doğası gereği bir bir kuma yapmazlar. Bunun için bir kum küreği uygun olacaktır.

Diğer bir konu ise, kumu tamamen değiştirdiğiniz günlerde, kabı da t dezenfekte etmeniz, bu varolabilecek parazitleri engeller, hem sizin hem de kedinizin sağlığı için bunu lütfen en az haftada bir yapınız. Aksi takdirde iç ve dış parazitler oluşabilir. Ayrıca bu işlemler sırasında mutlaka eldiven kullanın ve temizlikten sonra ellerinizi de dezenfekte edin. Bazı parazitler size de bulabilir.

Kısacası, tuvalet ihtiyacı en zahmetsiz sayılabilecek evcil hayvanlardır, tek yapmanız gereken onların doğasına uygun temiz bir ortamı devam ettirmek.

Kedi Bakımı Ev Hayati Kediler
Niftlik 2015-04-30 01:51:19

iki kedim var ve tuvaletle ilgili bir sıkıntı çekmedim benim önerim ince taneli topaklaşan kedi kumu.sizinde dediğiniz gibi bu doğalarında var

 
Argentin0 2014-01-06 10:52:46

kedi candır:)