Evde kedinizi korumanız için gereken 7 önemli madde
ilk defa mı kedi sahibi oluyorsunuz? Evinize gelen kediniz için dikkat etmeniz gerekenler bu listede. Ufak tüylü arkadaşlarımız için lütfen bunlara dikkat edin

1- İplikler tehlikeli olabilir

Kediniz için iplikler çok tehlikeli olabilir, iplik yutma durumunda mutlaka bir veterinere danışmalısınız. Zararsız bir durum gibi görünen bu konu kedinizin bütün sindirim sistemini durdurabilir.


2- Çalıştırmadan önce mutlaka kontrol edin

Çamaşır ve bulaşık makinenizi çalıştırmadan önce mutlaka içerisini kontrol edin, afacan kedilerimizin en sevdiği saklanma yerlerinden bir tanesi malesef çamaşır makineleri.


3- Sütden uzak durun

Özellikle yavru kedilerde daha çok dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi de sütdür, daima kafamızda kedilerin süt içmesi gerekir gibi bir kanı vardır, ama bir bardak süt kedinize hiç beklediğimiz bir tepkimeye yol açabilir, bu tepkimeler kusma,ishal ve karın ağrısıdır.


4- Kablolara Dikkat!

Kedilerin en sevdiği oyuncaklardan birisi de kablolardır, özellikle de telefon şarj kabloları, kedinizi bu kablolardan uzak tutmaya çalışın aksi takdirde elektrik çarpabilir.


5- Pencereleri Koruma Altına Alın

Kediler yüksek yerlerde durmayı severler özellikle de etrafı izleyebilecek bir pencere onlar için eşsizdir. Bu eşsiz yerleri onlar için güvenli yapmalıyız.


6- Bitkilerinizi kontrol edin

Bitkilerinizin toksik olup olmadıklarını mutlaka kontrol edin, toksik bitkiler kediniz için büyük bir tehtit oluşturmaktadır.


7- Lastik Bantlar

İplikler kadar lastik bantlarda kediniz için tehlikelidir, bantın yutulması durumunda mutlaka veterinize başvurun.