American Cocker Spaniel

1
American Cocker Spaniel
Irk Adı: American Cocker Spaniel
Irk Ailesi : Gundog, Spaniel
Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri
Asli Görevi avcı, su kuşu yakalma
Boyut Kategorisi: Orta boyutlu Köpekler

Karakteristik Özellikleri
Enerji Seviyesi:
Oyunculuk:
Diğer Köpeklerle Dostluk
Yabancılarla Dostluk:
Koruma Yeteneği:
Bekçilik Yeteneği
Egzersiz İhtiyacı
Sıcakkanlılık:
Diğer Hayvanlarla Dostluk
Eğitilebilirlik
Tüy Bakımı
Soğuğa Karşı Dayanıklılık
Sıcağa Karşı Dayanıklılık

American Cocker Spaniel Genel Yapısı

Bu ırk için 'neşeli' kelimesinin Cocker isminin başına eklenmesi çok uygun olur. Onlar oyuncu,meraklı, tatlı, hassas, eğlenceli, ailesinin isteklerini mutlulukla yerine getiren köpeklerdir. Tam bir ev köpeğidir. Aslında kökeni av köpeğine dayansa da zamanla şehir yaşantısına kolaylıkla adapte olmuştur. Düzenli egzersizlerini yaptıktan sonra hem evde, hem de dışarda uyumlu bir pet olacaktır. Bazıları havlamaya yatkındır ama çoğunlukla bu konuda eğitilebilirler.

American Cocker Spaniel Bakımı

Çoğu zaman şımarık bir çocuk gibidirler. Egzersizleri yapılmazsa ev içinde pek de sakin olmayabiliriler. Oyun oynamak, koşmak, çocuklarla vakit geçirmek onların en sevdiği aktivitelerdir. Diğer köpek ırklarıyla da oldukça uyumludurlar. Sadece arkadaşça yaklaşırlar. Yabancılara karşı da her zamanki şımarık tavırlarını sergilerler. Tüyleri uzun olduğu için özel bakıma ihtiyaç duyarlar. Hafta da en 2- 3 kere fırçalanmalıdır. Kulakları da düşük olduğu için kulak kanalı hastalıklarına yatkındırlar. Düzenli olarak kulak temizliği yapılabilir.Kilo almaya meyilli bir yapısı vardır. Beslenmesine dikkat edilmelidir.

American Cocker Spaniel Sağlık Bilgileri

Irk hassasiyeti olan hastalıklar: Katarak, glokom, patella (diz kapağı) çıkığı, Koroner kalp hastalıkları, alerjiler, pyoderma, dış-iç kulak iltihapları, üriner sistem hastalıkları, karaciğer hastalıkları, kardiyomyopati
Ortalama yaşam süresi:12-15 yıl

American Cocker Spaniel Fotoğrafları