Yorkshire Teriyeri

0
Yorkshire Teriyeri
Irk Adı: Yorkshire Teriyeri
Irk Ailesi : terrier
Doğum Yeri: İngiltere
Asli Görevi small vermin-hunting
Boyut Kategorisi: Küçük boyutlu Köpekler

Minyatür Köpekler Uzun Tüylü Köpekler Aile Köpekleri Süs Köpekleri Teriyerler

Karakteristik Özellikleri
Enerji Seviyesi:
Oyunculuk:
Diğer Köpeklerle Dostluk
Yabancılarla Dostluk:
Koruma Yeteneği:
Bekçilik Yeteneği
Egzersiz İhtiyacı
Sıcakkanlılık:
Diğer Hayvanlarla Dostluk
Eğitilebilirlik
Tüy Bakımı
Soğuğa Karşı Dayanıklılık
Sıcağa Karşı Dayanıklılık

Yorkshire Teriyeri Genel Yapısı

Yorkshire Teriyeri bütün vücudu harika yelelerle donatılmış gururlu küçük bir aslan gibidir. Bununla birlikte hoş görünen bir bakışları vardır. Onlar saf Teriyeritürü olup eğer zengin çeşitlilikleriyle normal bir ortamda yetişirlerse alıngan karakterlerini tam olarak her yerde görebilirsiniz. Akıllı, aktif olmayı seven ve iyi bir arkadaşınız olan köpekler doğallığından gelen soğukkanlılığıyla çok sevilmektedir.

Yorkshire Teriyeri Bakımı

Yorkshire Teriyerleri evde kendi kendilerine egzersiz yaparlar fakat yine de oyun oynamaya ihtiyaçları vardır. Dışarıda yapılacak olan kısa yürüyüşleri ve etrafındaki güvenli alanı keşfetmeyi severler. Yorkshire Teriyerleri bahçe köpeği degildir bu yüzden onlarla ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli şey soğuk havalarda mutlaka onları sıcak tutabilecek birşeyler giydirilmesidir. Yorkshire Teriyerlerinin tüyleri onun en başta gelen özelliğidir. Bir atın ait tüylerini andıran tüylerinin altında başka bir koruyucu tabaka yoktur ve tüyleri istisnai olarak uzundurlar, koruyucudurlar ve asla uzamaları durmadan devam eder.O yüzden hergün ya da iki günde bir tüylerinin fırçalanması gerekir.

Yorkshire Teriyeri Sağlık Bilgileri

Temel görülen problemler: portacaval shunt, tracheal collapse, Leggs it was fashionable to crop the ears of many terriers, but in 1889 the Irish Terrier Club of England banned ear cropping in the breed. The ruling was to have far-reaching implications for all dogs because it instigated the debate about ear cropping and eventually led to the abolition of cropped ears in all breeds shown in England.Perthes
Daha az gözlenen sorunlar: patellar luxation
Nadiren rastlanan sorunlar: PRA
Uygulanması gereken testler: liver ultrasound, (knee), (eye)
Ortalama Yaşam Süresi: 14-16 yıl